четверг, 14 июля 2022 г.

ZOOM PodTrak P4 - автономний рекордер з 4 мікрофонними входами та 70 дБ гейном

 Портативні рекордери ZOOM стали стандартом де-факто. Але компанія не спочиває на лаврах і щороку випускає нові пристрої, які відповідають запитам часу. Наприкінці 2020 року були представлені дві цікаві моделі багатоканальних рекордерів PodTrak, на 4 канали та 8 каналів. З молодшою ​​моделлю ми ознайомимося сьогодні у нашому огляді.

У компактному і легкому пристрої зосереджено все, що необхідно для запису або мовлення, з автономною роботою від батарейок. Причому можливості не обмежуються звичайним поканальним записом 4 мікрофонів. До ZOOM можна підключити смартфон через 4 контактний мініджек і дуже просто приймати дзвінки слухачів з придушенням луни. Крім дроту смартфон можна підключити через опціональний ZOOM BTA-2 адаптер Bluetooth. Інтернет дзвінки можна приймати через USB-підключення ПК.

На відміну від інших недорогих пристроїв, запас посилення у ZOOM PodTrak P4 на кожному мікрофонному вході становить значні 70 дБ! Це означає, що будь-який динамічний мікрофон, що існує в світі, буде відмінно посилений навіть зі звичайним не поставленим професійно голосом диктора. Також, на відміну від конкурентів, рекордер ZOOM PodTrak P4 пропонує цілих 4 виходи на навушники, щоб подати звук для кожного артиста або учасників ефіру, що записується. 4 кнопки дозволяють програвати джингли, рекламу або пускати звуки спецефектів, наприклад оплески. Є півтора десятки звуків на вибір.

Мікрофонні входи зі стандартним повнорозмірним XLR роз'ємом підтримують динамічні та конденсаторні мікрофони. Фантомне живлення з повноцінними +48В за необхідності подається індивідуально на кожен вхід. Вхід 3 поєднаний із входом для смартфона, вхід 4 поєднаний із каналом USB при підключеному ноутбуці або ПК. Тобто або використовується мікрофон на цьому вході або зовнішній пристрій, але не одночасно. Режим роботи вибирається апаратним перемикачем.

Корпус виконаний із сірого пластику з фарбуванням "під метал", завдяки чому вага пристрою дуже невелика, 290 г. З боків чорні пластикові вставки з поглибленнями, щоб ZOOM P4 можна було тримати в руці як диктофон, якщо береться інтерв'ю в польових умовах. Справа знаходиться кнопка живлення та вхід для підключення смартфона, він же вхід для опціонального Bluetooth модуля. Якщо приймати дзвінки в ефірі не потрібно, можна просто пустити зі смартфона фонову музику.

Формат запису – лише WAV 16 біт 44 кГц, без стиску. Підтримуються картки пам'яті SD об'ємом 4 - 512 ГБ (Клас 10 або вище).

Для підключення комп'ютера грамотно передбачено виділений USB-порт. Другий порт служить тільки для живлення. Обидва порти є сучасними USB-C, вони більш міцні та довговічні.

Можна використовувати USB підключення до ноутбука як один із каналів під час мовлення, для подачі якоїсь фонограми або для інтернет-дзвінків у прямому ефірі. Також через USB підключення до ПК можна прямо мовити в інтернеті.

Спереду знаходяться 4 виходи для підключення навушників з індивідуальним регулюванням гучності. На всі виходи надходить той самий сигнал стерео міксу.

На екранчику відображаються вхідні рівні з фіксацією піку і загальний рівень міксу. Шкала немає підписів, але крок позначок становить 0, -6 дБ, -12 дБ, отже орієнтуватися нескладно.

Запис ведеться поканально, окремі WAV файли 16 біт 44 кГц без стиску. Кожен файл має ім'я каналу, з якого йшов запис. Файли, звичайно, можна прослухати та видалити прямо з пристрою, без ПК.

Під кожним регулятором є перемикач подачі фантомного живлення та кнопка MUTE з лампочкою, що особливо актуально у режимі прийому дзвінків.

Секція кнопок запуску джинглів SOUND PAD дозволяє використовувати вбудовані звуки чи призначити свої. Є 4 типи відтворення. Крім стандартних режимів одноразового, з паузою та натисканням є і відтворення музики по колу, що підійде для безперервного відтворення фонової музики під час трансляції. Гучність регулюється індивідуально для кожного призначеного файлу, а оперативно рівень можна регулювати наявною поруч ручкою.

Знизу корпусу є відсік для двох стандартних батарейок AA.

З апаратної обробки є два ефекти: лімітер та low cut фільтр. Вони вибираються в налаштуваннях меню на екрані. Також апаратно є придушення відлуння та зворотного зв'язку.

При підключенні до комп'ютера з'являється стандартний двоканальний пристрій запису та відтворення з параметрами 16 біт 44 кГц. Окремих драйверів для ZOOM PodTrak P4 не пропонується.

Загалом пристрій досить простий і зрозумілий. На освоєння його основних функцій піде трохи більше 10 хвилин. За всіма функціями є докладний посібник російською мовою на офіційному сайті виробника. Якщо порівнювати з більш просунутим ZOOM F8, то сьогоднішній пристрій має набір можливостей мінімальний джентельменський.

Як тест ми підключили динамічний мікрофон Zoom ZDM-1 і запасу по гейну було цілком достатньо. Лімітери працюють дуже ефективно. Без них навантаження сприймається як жорсткий кліпінг та тріск у звуку. З увімкненим лімітером на мові взагалі не було жодних артефактів. Фільтри проти бубнення на мові працюють дуже добре. Якість запису з мікрофонів знаходиться на найвищому професійному рівні. Тембри передаються достовірно. Шуму в паузі немає взагалі. Запас гучності з навушникових виходів був достатнім для моніторингу в будь-яких навушниках.

Від двох стандартних AA батарейок пристрій працює 4 години за паспортом із двома динамічними мікрофонами. Якщо підключити 4 конденсаторні мікрофони з фантомним живленням і 4 пари навушників, то час роботи від двох стандартних батарей скоротиться до години з невеликим. Якщо підключити зовнішній повербанк USB, час роботи значно збільшиться. Від адаптера живлення або від шини USB комп'ютера ZOOM PodTrak P4 працює необмежений час.

Офіційний відео показує реальний приклад застосування ZOOM PodTrak P4. Також в інтернеті можна знайти багато відеооглядів та прикладів використання пристрою, що показують високу якість звуку, простоту та зручність використання.

Висновки
На наш погляд, ZOOM PodTrak P4 явно створений під цілі мовлення в радіо чи інтернет-ефірі, а не для запису музики чи кінопродакшену. З урахуванням невисокої ціни, треба визнати можливості дуже вражаючими та унікальними для свого форм-фактора. Не забувайте, що виробник має просто величезну лінійку пристроїв для різних цілей. Якщо вам потрібно більше можливостей, варто звернути увагу на більш просунуті моделі ZOOM P8 або на мікшер з ефект-процесором та рекордером ZOOM LiveTrak L-8.

Комментариев нет:

Отправить комментарий