суббота, 9 июля 2022 г.

TASCAM Mixcast 4 - огляд портастудії

 

Чи може Mixcast 4 запропонувати виробникам подкастів те, чого не можуть запропонувати конкуренти?

Підкастінг зараз є великим бізнесом, і багато виробників націлилися на нього, пропонуючи різні рекордери, інтерфейси, мікрофони та програми, що ідеально підходять для подкастерів. Однак мало хто розробив нове обладнання з нуля для виробництва подкастів. Rode, можливо, були першими зі своїм RodeCaster Pro, випущеним ще в 2018 році. Мені здається, Zoom LiveTrak L-8 був їхнім єдиним сильним і прямим конкурентом.

Всі ці пристрої поєднують у собі елементи звичайних музичних/мовних мікшерних пультів з багатодоріжковим пристроєм SD і аудіоінтерфейсом USB, а також додають кілька функцій, спеціально призначених для виробництва подкастів: тригерні педи для семплів, наприклад, входи TRRS/Bluetooth «мікш-мінус» і зазвичай стільки виходів для навушників, скільки мікрофонних входів. Вони навмисно спрощують робочий процес запису, щоб не лякати початківців звукорежисерів, і з цією метою ви зазвичай знайдете такі речі, як сенсорні екрани та встановлений підхід до настроювання фантомного живлення, посилення мікрофона, еквалайзера та динамічної обробки. Вони також призначені для перенесення. Ви повинні мати можливість підключити кілька мікрофонів і навушників, а також, можливо, ваш телефон або комп'ютер і динаміки, і натиснути «Запис».

Таким чином, робочі станції для підкастів багато в чому збігаються з концепцією Tascam Portastudio і недавніми мікшерами компанії Model 12 і 24, які також служать аудіоінтерфейс і записуючими пристроями. Так що було майже неминуче, що Tascam приєднається до вечірки подкастів.
Викидати

Їхня перша робоча станція для підкастів, названа TASCAM Mixcast 4, звучить і відчувається типово і обнадійливо Tascam. Є чотири малошумливі мікрофонні підсилювачі, кілька інших аналогових і цифрових входів і чотири підсилювачі для навушників, кожен з достатнім чистим посиленням і власною ручкою рівня. Корпус пластиковий, але міцний, і все це досить важить, щоб надійно залишатися на робочому столі, не будучи настільки важким, щоб перешкоджати портативності. Поки ми говоримо про портативність, є додатковий чохол для перенесення, але зверніть увагу, що він не має місця для акумулятора або живлення USB, незважаючи на наявність порту USB-C ззаду; ви повинні використовувати блок живлення постійного струму 12 В, універсальний настінний блок живлення з роз'ємом з гвинтовою фіксацією.

Хоча ви не знайдете всі функції, пропоновані пристроями Rode та Zoom, більшість із них враховані, і Mixcast 4 також може похвалитися деякими власними перевагами. Як і L-8 і RodeCaster Pro, його можна використовувати автономно для запису багатодоріжкового запису на SD-карту (він підтримує повнорозмірні SD-карти класу 10 або вище та сумісний зі стандартами SD, SDHC або SDXC) або, підключений по USB (2.0, через кабель USB-C) до комп'ютера, телефону або планшета як аудіоінтерфейс з 14 входами та 2 виходами, який відповідає класу для Mac OS, iOS та Android, а також є драйвери ASIO для Вікна. Існує також безкоштовна програма для редагування під Mac/Windows/iOS під назвою Tascam Podcast Editor, крива навчання якого практично відсутня, і для багатьох потенційних користувачів це буде вітатись. Насправді, в посібнику говориться, що він доступний для Mac OS Catalina і вище, iOS/iPadOS 13 і вище, Windows 10 і вище, а також Android 10 та вище. Але я не зміг знайти версію для Android у Play Store, а перегляд веб-сайту Tascam перед відправкою до друку показав, що ця версія залишається в розробці. З позитивного боку, я встановив його на Mojave, раніше версію Mac OS, ніж ті, які офіційно підтримуються, і він працював нормально.

Редактор подкастів Tascam доступний для безкоштовного завантаження і пропонує все необхідне для швидкого редагування та потенційно корисну функцію автоматичного балансування.

Редактор подкастів Tascam доступний для безкоштовного завантаження і пропонує все необхідне для швидкого редагування та потенційно корисну функцію автоматичного балансування.

Повертаючись до обладнання, вісім фейдерів із довгим ходом дають вам достатній контроль над рівнями відтворення каналів, а інші апаратні елементи керування, призначені для однієї мети, роблять пристрій просторим, інтуїтивно зрозумілим та зручним. Поряд з фейдерами ви знайдете гумові кнопки з підсвічуванням для соло та приглушення каналів, двостороннього зв'язку, базового управління транспортом та педів для семплів, а також п'ять ручок для стереомоніторного виходу та чотири виходи для навушників. Розумне використання кольорового висвітлення полегшує навігацію; Наприклад, підсвічування під ручками рівня навушників – приємний дотик.

Доступ до більш глибоких функцій, які вам навряд чи знадобляться під час запису, здійснюється за допомогою великого кольорового сенсорного екрану, який займає майже стільки ж місця (трохи коротший, трохи ширший), що і мій телефон Samsung Galaxy S9. Експлуатація дуже нагадує взаємодію з таким пристроєм: доступ до більшості функцій здійснюється за допомогою значків/кнопок, мінімальне занурення в меню або прокручування, з якими доводиться стикатися, і немає перевантаження інформацією. Явна перевага програми із сенсорним екраном.

Головне, щоб Tascam не мав перешкод для подальшого розвитку цього пристрою. Справді, деякі оновлення прошивки вже випущені. Я встановив v1.21, і хоча процес зайняв кілька хвилин, це було тривіально просто.

Комментариев нет:

Отправить комментарий